Wydarzenia:

Marzec 2019
P W Ś C P S N
« Paź    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Twój 1% podatku

Przekazując nam 1% Twojego podatku wspomagasz rozwój Stowarzyszenia.

O stowarzyszeniu

Polskie Stowarzyszenie Higieny i Zdrowia jest organizacją pozarządową non profit, której historia sięga lat 30-tych ubiegłego wieku. PSHiZ nabyło osobowość prawną w 2013 roku i posiada numer:

   NIP: 5272732990  

   REGON: 361146617   

   KRS: 0000550401

Stowarzyszenie działa na terenie Rzeczypospolitej Polskiej i zrzesza osoby zaangażowane w pomoc szerokiej społeczności. PShiZ w swych działaniach opiera się na idei Turkusowej Organizacji.

Mimo zmian na kartach historii, w gospodarce i życiu codziennym, nadal pragniemy uzmysławiać Polakom znaczenie zdrowego i higienicznego trybu życia.

Na początku naszej działalności kładliśmy nacisk przede wszystkim na higienę, konieczność używania mydła i wody. W późniejszych latach dbaliśmy o edukację młodych ludzi, nakłanialiśmy do regularnych odwiedzin w gabinetach lekarskich. Naszym celem było również uświadamianie kobietom, jak ważne jest karmienie piersią, bliskość z dzieckiem.

XX wiek przyniósł ze sobą nowe wyzwania, którym pragniemy sprostać oraz możliwości, które chcemy w pełni wykorzystać dla dobra społeczeństwa. W myśl tych zasad wspieramy i promujemy firmy stosujące się do 27 zasad zrównoważonego rozwoju (http://www.ekologiakonstruktywnie.pl/zrownowazony-rozwoj/27-zasad-zrownowazonego-rozwoju/).

Obecnie staramy się zwracać uwagę innych na kupowane produkty i spożywane posiłki, na podział produktów na konwencjonalne i ekologiczne. Niestety to, co aktualnie znajdujemy na sklepowych półkach jest naszpikowane konserwantami, barwnikami i innymi zbędnymi składnikami.
Produkty te mają negatywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, w związku z czym warto zmieniać swoje przyzwyczajenia i kupować świadomie.

Jako Polskie Stowarzyszenie Higieny i Zdrowia wspieramy producentów żywności, środków czystości i higieny, odzieży, mebli nie stosujących szkodliwych substancji!

O CERTYFIKACIE

Od  2015 roku, poprzez aktywne działanie, przedstawiamy informacje o zasadach działania firm różnorodnych branż (spożywczej, kosmetycznej, odzieżowej,etc.). Dajemy Państwu możliwość dokonywania świadomych wyborów produktów oraz usług, których konsumentami wszyscy jesteśmy na co dzień. Mamy pełną świadomość ciążącej na nas odpowiedzialności i dla tego też docieramy do źródeł informacji, które są odzwierciedleniem faktycznego stanu rzeczy. Pragniemy dać Państwu szerszy i realistyczny obraz działania firm, a także przedstawić normy, jakimi się one kierują.

PSHiZ stworzyło w tym celu certyfikat, który jest przyznawany firmom spełniającym odpowiednie kryteria, jako potwierdzenie ich udziału w programie „Firma zrównoważonego rozwoju”. Certyfikat jest gwarancją uczciwości i rzetelności danej firmy oraz gwarancją jej etycznego działania w oparciu o 27 zasad zrównoważonego rozwoju. Certyfikat stanowi odzwierciedlenie całokształtu działania firmy, jej ideologii oraz harmonijnego rozwoju.

Obecnie ujawnianych jest coraz więcej informacji i statystyk, na temat wielkich korporacji światowych marek, które budują swoją pozycję na rynku wykorzystując niewolniczą pracę dzieci, kobiet oraz mężczyzn.

Wielu światowych potentatów wykorzystuje zwierzęta w swojej działalności, przyczyniając się do ich potwornego cierpienia. Jeszcze inne firmy stosują ogromne ilości substancji, tzw. ulepszaczy, przy produkcji żywności, przyczyniając się do pogarszania stanu zdrowia ludzi oraz do powstawania wielu nowych chorób i dolegliwości.

Rynek jest przesycony przeróżnymi towarami, produktami i usługami. Dobry wybór, to wybór oparty na rzetelnych informacjach, a nie jedynie na nadruku na opakowaniu.

PSHiZ dokłada wszelkich starań, aby dać Państwu prawo dokonywania dobrych wyborów każdego dnia.

Certyfikat PSHiZ został stworzony, aby wyróżnić i docenić firmy, oraz instytucje, dla których działanie w sposób etyczny jest najważniejsze. Certyfikacja z pewnością jest istotnym elementem w budowaniu pozytywnego wizerunku wśród społeczeństwa.

Partnerzy